NASZE PLATFORMY SPRZEDAŻOWE:
Oszczędzasz 10%

Elastyczny, biały klej do płytek gresowych ATLAS PLUS MEGA BIAŁY, 25 kg

Stara cena: 64,80 
58,32 
Oszczędzasz: 6,48  (10%)
PL-MGB-25
W magazynie
+

Elastyczny, biały klej do płytek gresowych ATLAS PLUS MEGA BIAŁY, 25 kg - grubowarstwowy klej do gresu S1 typu C2E - Klej do płytek zalecany do podłogowych okładzin z gresu polerowanego i kamienia, wewnątrz i na zewnątrz budynków. Idealny do okładzin narażonych na odkształcenia (na tarasach i ogrzewaniu podłogowym). Umożliwia mocowanie płytek na trudnych podłożach. Służy do przyklejania płytek średniego i dużego formatu o wysokiej nasiąkliwości (ceramicznych, kamiennych itp.) nieodpornych na przebarwienia spowodowane kontaktem z szarym cementem.

2 w 1 - jednocześnie wyrównuje podłoże i przykleja płytki – jest podłogowym klejem grubowarstwowym (grubość warstwy do 2 cm), nie trzeba wykonywać dodatkowego podkładu wyrównującego. Zalecany jest do przyklejania okładzin narażonych na wyjątkowo trudne warunki użytkowania – spowodowane niestandardowym charakterem podłoża oraz negatywnym wpływem warunków atmosferycznych. Idealny do okładzin narażonych na odkształcenia – dzięki swej odkształcalności kompensuje naprężenia:

  • termiczne - na balkonach, tarasach,  ogrzewaniu podłogowym,
  • mechaniczne - na stropach drewnianych,  na elastycznych hydroizolacjach typu WODER E, WODER W lub WODER DUO. 

Umożliwia mocowanie płytek na trudnych podłożach - takich jak: płyty OSB, lastryko, „płytka na płytkę”, a także silnie przylegające warstwy z mas bitumicznych (po parkietach), z klejów (po płytkach PVC) itp. Pozwala na wyprofilowanie niewielkiego spadku w warstwie kleju – możliwość uzyskania plastycznej konsystencji kleju przy szerokim zakresie grubości umożliwia wykonanie niewielkich spadków. Wypełnia całą przestrzeń pod płytką - eliminuje powstawanie pod nią pustek powietrznych i gromadzenie się w nich wody (zamarzająca woda powoduje odspajanie płytek). Zapewnia całkowite podparcie płytkom bardzo dużych formatów - eliminuje możliwość ich pękania, w skutek uderzenia lub nacisku. Ułatwia poziomowanie płytek – dodanie wody w ilości dla wskazanego przedziału maksymalnej pozwala na uzyskanie półpłynnej konsystencji kleju, pomagającej w poziomowaniu okładziny. Jest wysokoelastyczny – odkształcalność S1 - dopuszczalne ugięcie utwardzonego kleju mieści się w przedziale od 2,5 do 5 mm (badanie według PN-EN 12002). Posiada zwiększoną przyczepność – rzeczywista przyczepność do podłoża betonowego w normowych warunkach wynosi minimum 2,0 N/mm² (minimalna przyczepność wymagana przez normę wynosi 1 N/mm²). Wydłużony czas otwarty umożliwia przyłożenie płytki do kleju nawet 30 minut od momentu naniesienia go na podłoże - można jednorazowo nanieść go na większą powierzchnię

1 pal = 48 opak. x 25 kg.

Właściwości:

  • chroni przed przebarwieniami
  • 2 w 1 - klei i wyrównuje
  • samorozpływny
  • bez efektu zapadania się płytki

 

Dane techniczne:

Temperatura stosowania:
od +5 °C do +25 °C
Min/max. grubość kleju:
4 mm / 20 mm
Wchodzenie na posadzkę:
Po około 24 godzinach
Fugowanie:
Po około 24 godzinach
Pełne obciążenie:
Po około 3 dniach
Typ:
C2E
Zużycie:
1.5 kg/m2/mm

Ogólne

Producent:
ATLAS

Klienci, którzy obejrzeli ten produkt, widzieli również