NASZE PLATFORMY SPRZEDAŻOWE:
Oszczędzasz 10%

Elastyczny klej do płytek ATLAS PLUS EXPRESS, 25 kg

Stara cena: 64,79 
58,31 
Oszczędzasz: 6,48  (10%)
PL-EX-25
W magazynie
+

Elastyczny klej do płytek ATLAS PLUS EXPRESS, 25 kg - szybkowiążący klej odkształcalny S1 typu C2FTE - klej do płytek zalecany do okładzin wykonywanych w trakcie krótkoterminowych remontów wewnątrz i na zewnątrz budynków, na trudnych podlożach (OSB, stare płytki, lastryko) i na powierzchniach narażonych na odkształcenia (na tarasy, ogrzewanie podłogowe). Służy do przyklejania płytek małego, średniego i dużego formatu, o średniej nasiąkliwości: ceramicznych (glazura, terakota, klinkier, gres, mozaika), cementowych, kamiennych itp.

Zalecany do okładzin wykonywanych w trakcie krótkoterminowych remontów – wszędzie tam, gdzie wyłączenie z ruchu remontowanej powierzchni jest kłopotliwe lub niemożliwe - banki, sklepy, dworce, restauracje, przychodnie, korytarze, ciągi komunikacyjne. Stanowi element zestawu wyrobów ATLAS do szybkiego wykonywania okładzin - przy zastosowaniu szybkoschnącej emulsji UNI-GRUNT (czas wysychania 2 h), kleju PLUS EXPRESS (czas wiązania 4 h) i fugi ARTIS (czas wiązania 3 h) dopuszczenie do ruchu pieszego po okładzinie podłogowej możliwe jest już po ok. 9 godzinach od zagruntowania podłoża.

Zalecany jest do przyklejania okładzin narażonych na wyjątkowo trudne warunki użytkowania – spowodowane niestandardowym charakterem podłoża oraz negatywnym wpływem warunków atmosferycznych. Idealny do okładzin narażonych na odkształcenia – dzięki wysokiej odkształcalności doskonale kompensuje naprężenia:

  • termiczne - na balkonach, tarasach, elewacjach,  ogrzewaniu podłogowym i ściennym,
  • mechaniczne - na stropach drewnianych, płytach g-k, na elastycznych hydroizolacjach typu WODER E, WODER W lub WODER DUO.

Umożliwia mocowanie płytek na trudnych podłożach - takich jak: płyty OSB, lastryko, „płytka na płytkę”, a także silnie przylegające nośne warstwy malarskie (np. lamperie olejne), z mas bitumicznych (po parkietach), z klejów (po płytkach PVC) itp.

1 pal = 48 opak. x 25 kg.

Właściwości:

  • zalecany do szybkich remontów
  • ruch pieszy i spoinowanie po 4 h
  • bardzo wysoka elastyczność
  • wydłużony czas otwarty
  • przyklejanie płytek "od góry"

 

Dane techniczne:

Temperatura stosowania:
od +5 °C do +25 °C
Min/max. grubość kleju:
2 mm / 5 mm
Wchodzenie na posadzkę:
Po około 4 godzinach
Fugowanie:
Po około 4 godzinach
Pełne obciążenie:
Po około 3 dobach
Typ:
C2FTE

Ogólne

Producent:
ATLAS

Klienci, którzy obejrzeli ten produkt, widzieli również